Черноморец Балчик – Спартак 4:1

ФК Спартак Варна допусна поражение в 31-ия кръг на Втора лига. Соколите бяха надиграни с 4:1 при гостуването си на Черноморец в Балчик. Стефан Митев откри за домакините в 41-а мин. След почивката в 46-а и 57-а мин Джорджио Димитров се разписа два пъти. Даниел Начев върна попадение за соколите в 66-а мин, а Лукас Кардозо в 72-а мин оформи крайния резултат. Спартак остава лидер в класирането с 63 точки и е само на три от завръщане в елита.

Втора лига, 31-и кръг
ФК Черноморец Балчик – ФК Спартак Варна 4:1
стадион „Балчик“
Гл съдия Любослав Любомиров

Черноморец: 1 Галин Григоров, 2 Йордан Радев, 5 Ивайло Минчев, 18 Наско Янков (к), 6 Владислав Георгиев, 3 Нджомганг Фонкеу, 11 Стефан Митев, 10 Лукас Соарес, 7 Касиано Бузон, 20 Джорджио Димитров, 8 Аджеил Невес
ст. треньор Венцислав Желев
Спартак: 89 Никола Виденов, 81 Атанас Зехиров, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 31 Дмитро Семенив, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 10 Румен Руменов, 14 Ромееш Ивей, 11 Виктор Митев (к), 29 Ахмед Ахмедов
ст. треньор Росен Кирилов

– spartakvarna.bg

Кирилов: Имаме още три мача, които трябва да спечелим на всяка цена

Наставникът на „соколите “ Росен Кирилов, въпреки неприятната загуба като гост на Черноморец (Балчик) с 1:4, изрази становище, че в оставащите три мача Спартак трябва да се вдигне и покаже друго лице.

„Мачът започна добре за нас. До 15 минута имахме положения и вместо да водим с 2:0, при първата по-сериозна опасност домакините поведоха в 40-ата минута. Особено и след нашата грешка, при която стана техният втори гол, придобиха самочувствие. Имат нелоши играчи в нападение. В никакъв случай не е имало подценяване, но може би това пренавиване на всяка цена да спечелим мача и да си подпечатаме визата за Efbet Лига, оказа неприятна шега. Но, в интерес на истината, и като футболист и като треньор съм участвал в мачове, в които съперникът има 100% успеваемост.

Получи им се всичко и ги поздравявам за победата. Неприятно е, разбира се, извинявам се за тази неприятна загуба, но остават още три мача, които трябва да спечелим на всяка цена“, заяви Кирилов.