Спартак Варна – Арда Кърджали 1:3

Спартак (Варна) загуби с 1:3 от Арда у дома в мач от 7-ия кръг на efbet лига. Двубоят бе интересен, предложи доста голови ситуации.

Тонислав Йорданов даде аванс на гостите в 22-ата минута, когато се възползва от подаване на Светослав Ковачев. В 41-ата минута центриране на Руслан Черненко намери Никола Борисов в наказателното поле и той с глава изравни. В 56-ата минута Арда отново излезе напред в резултата след много красив гол на Лъчезар Котев с изстрел от дъгата на наказателното поле. Секунди преди това попадение обаче реферът Димо Димов, който преди повече от 10 години игра в Спартак, не даде явен корнер за „соколите“, а след изпълнението на аута се стигна до второто попадение за тима от Кърджали.

Веднага след това варненци стиннаха до втори гол, дело на Ивайло Климентов, но той не бе зачетен заради засада. Минута преди края на редовното време Лъчезар Котев изведе много добре Иван Коконов в наказателното поле и резервата вкара трети гол за Арда.

След това поражение Спартак остава с една точка и е на дъното в таблицата. В следващия кръг варненци ще гостуват на Локомотив (София) в събота (27 август).

Спартак Вн – Арда 1:3

0:1 Тонислав Йорданов (22′), 1:1 Никола Борисов (41′), 1:2 Лъчезар Котев (56′), 1:3 Иван Коконов (89′)

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (53′ – 23. Проспер Менди), 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби (72′ – 3. Ибрям Ибрям), 51. Илкер Будинов, 17. Цветан Илиев (к) (73′ – 20. Николай Иванов), 13. Руслан Черненко, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев (73′ – 9. Мехмед Сабри), 7. Георги Бабалиев (80 ‘ – 71. Георги Чукалов), 30. Божидар Васев

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 9. Тонислав Йорданов (71′ – 18. Ласана Н’диайе), 10. Светослав Ковачев (71′ – 17. Иван Коконов), 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев (79′ – 8. Милен Желев), 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах (46′ – 33. Иван Тилев), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к), 97. Жосе Жуниор (46’ – 70. Христо Иванов)

Съдия: Димо Димов

Жълти картони: Сами Ел Анаби, Никола Борисов, Божидар Васев (С); Александър Георгиев, Тонислав Йорданов, Деян Лозев, Иван Коконов (А)

– петел.бг

Геша: Не съм доволен от чужденците. Ще има напуснали

Временният наставник на Спартак Георги Иванов-Геша разкри, че чужденците в отбора въобще не се представят на ниво и играят без абсолютно никакво желание. Опитният специалист ракзкри, че „соколите“ очакват още нови играчи, точно защото някои от новите в тима не са оправдали гласуваното доверие, пише „Гонг“.

„Повратният момент беше преди втория гол на Арда. Стори ми се, че има ъглов удар за нас. Оттам стана 2:1 в ответната атака. Не мога да се сърдя на футболистите, държаха се достойно. Имахме ситуации, в които можеше да поведем. Не признаха нашия, а се надявахме на импулс. Две принудителни смени, на фона на 4-5 отсъстващи…тежко е“.

„Трябва ни по-сериозно отношение и непримиримост в защита. Да не си оставят хората свободни. Много неща са, ще решим проблемите с нови защитници. Плащаме неглижирани проблеми, еуфорията, че можем да се справим беше в повече. Не си дадохме сметка, че трябват по-класни попълнения. Не съм доволен от чужденците. Така няма да продължим“.

„Знам, че Мъри е безкомпромисен, Здравко е сгафил нещо и Мъри го прати при нас. Ако може да бъде полезен, имаме нужда от такъв играч. Дано е усетил грешките си“.

„Говорим само за нови футболисти. Преговаряме с друг треньор, знам това. Докато съм тук, ще работя, за да вдигна тия момчета. Ще има напуснали“.