Спартак Варна – Пирин Благоевград 1:1

Георги Бабалиев донесе първа точка на Спартак през новия сезон в елита с късен гол срещу Пирин в двубой от 3-ия кръг, игран във Варна, който завърши 1:1.

Той влезе като резерва и успя да изравни резултата в 86-ата, след като още в 6-ата Китан Тодоров бе открил за състава на гостите. До края на срещата дори домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но нямаха този шанс. По време на срещата две попадения на Пирин бяха отменени след намеса на системата за видеонаблюдение VAR.

„Соколите“ демонстрираха много борбена игра, като бяха сериозно подкрепени от своите фенове по трибуните.

Мачът започна на високо темпо с атаки и към двете врати. Още в 6-ата минута защитата на домакините се пропука. При един силно хвърлен тъч на Александър Дюлгеров от дясното крило, централните защитници увиснаха и не отиграха топката. Тя стигна до Китан Василев, който с глава отблизо прониза Иван Дичевски. В 22-ата минута Спартак поде контраатака, като топката стигна до Виктор Митев. Той центрира от левия фланг, като на далечната греда Мартин Тошев засече топката от воле, но я прати малко над вратата на Янко Георгиев. В 42-ата минута се стигна до страхотен шанс за Спартак. Никола Борисов стигна до топката след едно центриране отляво на Виктор Митев, но изстрелът му бе неточен.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които търсеха изравнителното попадение. Пет минути след началото на втората част обаче Китан Василев центрира ниско от дясното крило. В наказателното поле Преслав Йорданов се пребори с Никола Борисов, изпревари вратаря Иван Дичевски и прати топката в мрежата. Първоначално съдията Радослав Гидженов посочи центъра, но от ВАР го повикаха да види отново ситуацията. След това преразглеждане, съдията прецени, че таранът на благоевградчани е извършил нарушение и не зачете гола. Следващите минути бяха по-силни за „соколите“, но защитата на Пирин се справяше. В 68-ата минута Казуки Такахаши бе изведен отдясно. Японецът веднага центрира към включилия се от втора позиция Красимир Станоев, който прати топката в мрежата. При подаването към Такахаши обаче имаше засада и попадението отново не бе зачетено. В 86-ата мин. когато Спартак изравни след комбинация от две резерви в тима на Васил Петров. Мехмед Сабри центрира от дълбочина в наказателното поле. Там Георги Бабалиев изпревари Николай Бодуров и стреля, като след рикошет в гредата, топката влетя в мрежата на Янко Георгиев. До края на мача хората на Васил Петров опитаха да потърсят победата, но до повече попадения не се стигна и така двата отбора взеха по една точка.

В следващия кръг Спартак гостува на Лудогорец в Разград.

Съставът на домакините:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 51. Илкер Будинов (90 12. Генади Луго),13. Руслан Черненко, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (80 23. Проспер Менди), 11. Виктор Митев (63 9. Мехмед Сабри), 24. Лиандро Мартис (46 7. Георги Бабалиев), 90. Мартин Тошев

– петел.бг / снимка: vsport.bg

Васил Петров: Оптимист съм от момента, в който дойдох

„Може би точката е много важна. Радвам се, че отбелязахме. Всяко начало е трудно, колкото и клиширано да звучи. Може би трябваше точката да дойде срещу Славия. Имаме много грешки и предстои много работа. Недопустимо е да пускаме гол от тъч, като този в началото. Излизаме много респектирано, без да омаловажавам противниците, желая им успех. Трябва да даваме много повече от себе си дори в началото. Един от най-важните постове е централният нападател. Оптимист съм от момента, в който дойдох. Преди година и осем месеца казах, че Спартак трябва да се завърне на мястото си, въпреки че това звучи самохвално“, заяви Петров, цитиран от „Гонг“.