Спартак Варна – Миньор Перник 2:0

Спартак направи гигантска крачка към завръщане в елита след 13 години.

„Соколите“ записаха комфортна победа с 2:0 в домакинството си на Миньор (Перник) в двубой от 33-тия кръг на Втора лига. Георги Чукалов откри резултата в 19-ата, а Иван Колев удвои в 76-ата минута, с което беше оформен и крайния резултат. Гостите завършиха срещата в намален състав, след като Божидар Васев получи втори жълт и съответно червен картон в 72-ата минута. Домакините бяха по-добрия тим, те контролираха развоя на срещата през цялото време и не оставиха шансове на тима на гостите, пише gong.bg

С този успех Спартак вече има 62 точки и по този начин се изравни по този показател с лидера в първенството Септември (София) и е все по-близо до завръщане в родния елит. Варненци имат и мач по-малко от столичана. Миньор пък до голяма степен се прости с шансовете си за директна промоция, като остава на седмото място с 51 точки. В следващия кръг Спартак гостува на третия във временното класиране Етър, докато „чуковете“, които записаха четвърта поредна загуба, приемат дубъла на ЦСКА 1948.

Срещата стартира в спокойно темпо с лек превес във владението на топката за домакините.

Първият удар към една от двете врати дойде в 12-ата минута, когато Виктор Митев стреля директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция, но Никола Виденов плонжира в левия си ъгъл и улови топката.

Три минути след това Веселин Любомиров също шутира от солидна дистанция, но топката премина на сантиметри над напречната греда на Виденов.

В 18-ата минута домакините отново имаха чудесен шанс да открият резултата. Даниел Начев беше изпреварен от вратаря Виденов в наказателното поле, който изби топката, но играчите на Миньор не успяха да изчистят и тя попадна в Митев, който стреля пред дъгата на наказателното поле, но стражът на перничани улови.

Само минута по-късно обаче „соколите“ поведоха в резултата. Георги Бабалиев направи чудесен пробив отляво, като елиминира двама играчи на Миньор в лицето на Емил Ценов и капитана Андреас Васев, след което влезе в наказателното поле и шутира силно, но Виденов блокира. Начев стигна до топката, а след това се получи карамбол и тя попадна на пътя на Георги Чукалов на границата на вратарското поле, който с удар по тревата отбеляза за 1:0.

До края на първата част нови интересни ситуации липсваха и двата тима се оттеглиха на почивка при същия резултат.

През второто полувреме тевпото на игра видимо спадна, а опасности пред двете врати изобщо нямаше. Стигна се единствено до един блокиран удар на Добромир Бонев за гостите, а малко след това Бабалиев отправи много неточен изстрел за домакините.

В 72-ата минута перничани останаха с човек по-малко, след като Божидар Васев закъсня с шпагата в краката на съперников футболист около центъра и получи втори жълт, съответно червен картон, и остави тима си с десет души на терена.

Само четири минути по-късно „соколите“ подпечатоха усеха си с втори гол. Велислав Боев получи дълъг пас на левия фланг и елегантно преодоля двама противникови футболисти, след което влезе в наказателното поле и комбинира с Виктор Митев, който отправи изстрел, но Виденов спаси. Резервата Иван Колев обаче бе на точното място и направи добавка отблизо, която бе точна – 2:0.

До края срещата се доиграваше и Спартак записа много важна победа, с която се доближи още повече до завръщане в родния елит.

Съставът на Спартак: 21. Иван Дичевски – 3. Ибрям Ибрям, 6. Генади Луго (к), 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев – 14. Веселин Любомиров, 13. Архан Исуф, 45. Даниел Начев – 7. Георги Бабалиев, 11. Виктор Митев, 71. Георги Чукалов

– петел.бг

Васил Петров: Имаме още работа, нищо не е решено

„Мобилизацията беше силна. Всикчи бяхме едно цяло – играчи и публика. Благодаря на момчетата, че се раздадоха, въпреки че имахме много проблеми. Минахме през много труден момент с четирите поредни загуби.  Нормално е да има спадове и възходи. Изживяхме го, но не беше приятно. Имаме още работа, нищо не е решено. Трябва да продължаваме с добрите игри“, каза Петров.