Контрола: Спартак Варна – Раднички Ниш 0:1

Oтборът на Спартак (Варна) допусна минимално поражение с 0:1 от Раднички (Ниш) в поредна контрола на тима в Турция. Попадението за сръбския състав реализира Йевхен Павлов (15). Халфът вкара изключително красив гол, а това бе и най-хубавото отиграване за цялата проверка.

Капитанът на Спартак (Варна) Янчо Андреев шутира на два пъти в рамките на няколко минути, но и при двата опита не успя да изненада стража на Раднички.

В 47-ата минута резервата Георги Бабалиев опита шут, който обаче попадна право в ръцете на Дуомович. В 64-ата минута Мартин Василев можеше да изравни резултата, но опитът му бе блокиран от бранител на „червените“.

До края на срещата българите се опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Раднички се справи на ниво.

СПАРТАК (ВАРНА) – РАДНИЧКИ 0:1

0:1 Йевхен Павлов (15)

Стартови състави:

Спартак (Варна): Христиан Славов, 13. Архан Исуф, 4. Петър Патев, 23. Мартин Василев, 2. Велислав Боев, 17. Цветомир Илиев, 10. Янчо Андреев, 14. Веселин Любомиров, 9. Мехмед Сабри, 27. Иван Колев, 11. Виктор Митев

Раднички: 1. Дуомович, 2. Бйелинич, 3. Чиркович, 4. Савич, 5. Богданович, 6. Арсич, 7. Месаревич, 8. Томич, 9. Касалица, 10. Павлов, 11. Щулич

/видео-репортаж от мача, долу в линка/

– sportal.bg

„Соколите” се прибират в България на 31 януари. Предстоят им още две контроли на родна земя – с ПФК „Лудогорец” Разград (7.02) и с дубъла на „Спартак” Варна (13.02).
На 19-ти февруари футболистите, водени от Васил Петров, приемат тима на „Марек” Дупница. Мачът е от 12.30ч. на стадион „Спартак”, с което се дава старт на втория полусезон в родния шампионат.

Велислав Боев: Играхме добре срещу един сериозен отбор

Талантливият футболист на Спартак (Варна) Велислав Боев коментира поражението на тима с 0:1 от Раднички (Ниш).

„Играхме добре, но беше тежък мач срещу един сериозен отбор. Направихме тежка подготовка. Мисля, че ще завършим на първо място сезона.

Чувствам се най-добре като ляв краен бранител.

Феновете са уникални. Надявам се да са зад нас, а ние да ги радваме“, заяви младият футболист.

/видео от интервюто, долу в линка/

sportal.bg

Васил Петров: Получиха се хубави неща, играхме хубав футбол

Наставникът на Спартак (Варна) Васил Петров сподели впечатленията си след поражението с 0:1 от Раднички (Ниш). Ето какво каза той за Sportal.bg.

„Много силен мач срещу силен съперник. Получиха се хубави неща, играхме хубав футбол. Пак имахме доста пропуски. Футболът е игра на голове. Особено след вчерашния ден, когато имахме две нелеки занимания. Много хубави и положителни неща се видяха,. Хубавото е, че през второто полувреме футболистите влязоха с желание. Бабалиев е силен футболист и се влиза ефектът след влизането му“.