Контрола: Спартак Варна – Раднички Крагуеавац 1:1

Отборите на Спартак (Варна) и Раднички 1923 (Крагуевац) завършиха наравно 1:1 в контролна среща от подготовката на българския тим в Турция. Йованович (32) беше точен за сръбския отбор, a Архан Исуф (65) възстанови равенството. Мачът беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. Спартак показа добра игра и имаше своите моменти, при които можеше да се поздрави и с успеха.

Двубоят започна със закъснение от около 7 минути. В 11-ата минута на срещата Раднички първи достигна до голово положение. Мирич стреля към вратата на Спартак, но Нисторов внимаваше и улови топката. Последваха минути, в които двата тима трудно създаваха нещо интересно пред наказателното поле на противника.

В 30-ата минута гредата спаси Спартак след удар с глава на Ристович. До положението се стигна след лошо изритана топка в предни позиции. Две минути по-късно българският тим отново сгреши при изнасянето на топката и този път беше наказан. След грешката последва подаване от десния фланг към границата на наказателното поле, където Йованович стреля от движение в долния ляв ъгъл на вратата зад Нисторов – 0:1.

В 36-ата минута Спартак не успя да се възползва от грешка на сръбския тим. Колев получи топката на метър и половина от голлинията, но вместо да я прати в мрежата, стреля право във вратаря Лукич. Само няколко минути по-късно Колев отново нямаше късмет. Този път той засече центриране от десния фланг и с глава нацели страничната греда.

Второто полувреме започна с много смени и в двата тима, както и първа сериозна опасност пред резервния страж Славов. Максимович пробва техничен удар към далечния ъгъл на вратата, като само няколко сантиметра го разделиха от красив гол. Спартак отговори в 50-ата минута с удар на Митев.

В 65-ата минута Архан Исуф възстанови равенството в мача. Той беше най-съобразителен в наказателното поле след намеса на стража на Раднички. Бранителят на Спартак овладя топката след спасяването на Райчевич и опъна мрежата за 1:1.

Веднага след попадението на Спартак Дани Начев стреля силно към вратата. Ударът му имаше необходимата сила, но не и точност.

СПАРТАК – РАДНИЧКИ 1:1
0:1 Йованович (32)
1:1 Исуф (65)

Стартови състави:

СПАРТАК:1. Нисторов, 2. Боев, 3. Ибрям, 4. Патев, 12. Исуф, 11. Митев, 14. Любомиров, 10. Андреев, 9. Сабри, 27. Колев;

РЕЗЕРВИ:12. Славов, 45. Начев, 7. Бабалиев, 20. Н. Иванов, 8. Г. Георгиев, 22. Лаур, 23. М. Василев, 66. Г. Дичев.

РАДНИЧКИ 1923:1. Лукич, 33. Янкович, 3. Андрич, 15. Ковачевич, 30. Благойевич, 25. М. Видович, 14. Милисавлевич, 11. Йованович, 70. Мирич, 80. Ристович, 51. Убиларил.

РЕЗЕРВИ:22. Райчевич, 16. У. Видович, 3. Лакичевич, 13. Пецеч, 23. Илич, 10. С. Ковачевич, 55. Бърнович, 9. Бурмаз, 18. Максимович, 48. Трифонович.

– sportal.bg

Васил Петров: Радващо е, че създаваме положения, но лошото е, че не ги реализираме

Наставникът на Спартак (Варна) Васил Петров коментира пред Sportal.bg днешното равенство 1:1 със сръбския Раднички 1923.

„Показахме добро лице. Радващото е, че създаваме положение, но лошото е, че не ги реализираме. Да се надяваме, че ще започнем да ги реализираме, когато дойдат официалните мачове. Съставът и обликът на отбора е ясен. Гледахме да имаме по-добра конкуренция на фланга. Футболистите, на които разчитах, се запазват. Иван Колев има характер и го показа през първия полусезон. В миналата контрола имахме два пъти повече положения и не ги реализирахме. Безкрайно благодарни сме на феновете. Имаме една уникална публика. Може би една от най-добрите в България“.