Спортист Генерал Тошево – Спартак Варна 1:3

Спартак победи с 3:1 Спортист (Генерал Тошево) като гост в мач от третия кръг на Трета лига Североизточна група. Варненци бяха водени за първи път от новия си старши треньор Васил Петров.  Единственият гол през първата част бе отбелязан от дузпа, изпълнена от Виктор Димитров от състава на домакините. През втората част гостите направиха пълен обрат. Симеон Симеонов изравни в 56-ата мин. След удар към вратата, стражът на домакините изби и Симеонов отблизо реализира. Две минути по-късно Венцислав Гурков даде аванс на варненци с точен удар в долния десен ъгъл. В 73-ата Янаки Смирнов оформи крайния резултат, след като бе изведен сам срещу вратаря и прати топката покрай него. Спартаковци бяха подкрепяни от голям брой свои привърженици.

Съставът на Спартак:
Християн Славов, Велислав Боев, Мартин Минчев, Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям, Кристиан Върбанов, Тодор Кулев, Тугай Неджет, Симеон Симеонов, Венцислав Гурков, Янаки Смирнов (Анте Бачков, Мартин Янакиев, Кристиян Георгиев)

– petel.bg / снимки: spartak-varna.net , fb

Филев: Спартак ни надигра след почивката

Треньорът на Спортист (Генерал Тошево) Димчо Филев заяви за за Petel.bg, че Спартак заслужено ги е победил с 3:1 след по-добра игра през второто полувреме.

Ето коментарът на Филев за мача:

„През първото полувреме, докато имахме сили, успяхме максимално да се противопоставим. Не избрахме глуха защита, а се стремяхме да покриваме плътно зоните в средата на терена и това даде резултат. Поведохме от дузпа в 14-ата минута, след това имахме и друго положение за гол, макар не стопроцентово.

През второто полувреме обаче физическата липса на нашите играчи си каза думата. Запасът от силите ни привърши и пролича, че на този етап не можем да се противопоставяме успешно цял мач на по-подготвени отбори.

Пропукахме се, когато след центриране загубихме концентрация, оставихме техен играч непокрит и стана 1:1.  Малко след това не издържахме и психически. Още една разсеяност от наша страна, пак непокрит техен футболист и те поведоха с 2:1.

Определено след почивката Спартак ни надиграваше и логично стигна до трети гол в 73-тата минута. До края вече мачът бе спокоен и за двата отбора, тъй като никой не вярваше, че са възможни чудеса. Направих три смени, но влязоха момчета без опит за такива срещи…”