Официално: Новият ФК Спартак започва с Брестак в „А“ областна група. Мачът е на 6 септември на „Локомотив“

Новият ФК Спартак започва участието си в четвърта дивизия на 6 септември (неделя). Учреденият от покойната вече футболна легенда Живко Господинов, както и от Атанас Атанасов, Людмил Горанов, Илко Станчев, Димитър Трендафилов и Траян Дянков клуб, приема Ботев (Брестак) от 17 часа в мач от първия кръг на „А“ областна група за мъже на спортен комплекс „Локомотив“.
Тъй като не са ползватели на базата, спартаклии ще си плащат наем за терена, който ще използват за две тренировки през седмицата и домакинските срещи.
В новото първенство на „А“ областна група ще участват 12 тима – Спартак, Ботев (Брестак), Искра (село Генерал Киселово), Провадия, Тополи 2010, Бозвелийско, Аксаково, Белослав 1918, Атлетик (Провадия), Черноморец 1946 (село Чернево), Напредък (Суворово) и Балкан (село Аспарухово).
Любопитно е, че в първите четири мача през септември Спартак няма да излезе от Варна, тъй като има три домакинства – с Брестак, Генерал Киселово и Аксаково, както и гостуване на Тополи. За първи път варненци ще напуснат града при визитата на Атлетик в Провадия на 4 октомври.
                                   
                                Програмата за есенния полусезон:
I кръг, 17 часа:
5 септември, събота: Напредък – Балкан
6 септември, неделя: Спартак – Ботев
Искра –  Провадия
Тополи – Бозвелийско
Аксаково – Белослав
Атлетик – Черноморец

II кръг, 17 часа
12 септември, събота:: Ботев – Балкан
Черноморец – Напредък
Бозвелийско – Аксаково
13 септември, неделя: Белослав – Атлетик
Провадия – Тополи
Спартак – Искра

III кръг, 17 часа:
19 септември, събота:: Напредък – Белослав
20 септември, неделя:  Искра – Ботев
Тополи – Спартак
Аксаково – Провадия
Атлетик – Бозвелийско
Балкан – Черноморец

IV кръг, 17 часа
26 септември, събота: Ботев – Черноморец
Бозвелийско – Напредък
Провадия – Атлетик
27 септември, неделя: Белослав – Балкан
Спартак – Аксаково
Искра – Тополи

V кръг, 16 часа
3 октомври, събота: Напредък – Провадия
Черноморец – Белослав
4 октомври, неделя: Тополи – Ботев
Аксаково – Искра
Атлетик – Спартак
Балкан – Бозвелийско

VI кръг, 16 часа
10 октомври, събота: Ботев – Белослав
Бозвелийско – Черноморец
Провадия – Балкан
11 октомври, неделя: Спартак – Напредък
Искра – Атлетик
Тополи – Аксаково

VII кръг, 16 часа
17 октомври, събота: Напредък – Искра
Черноморец – Провадия
18 октомври, неделя: Аксаково – Ботев
Атлетик – Тополи
Балкан – Спартак
Белослав – Бозвелийско

VIII кръг, 16 часа
30 октомври, петък: Ботев – Бозвелийско
Провадия – Белослав
Искра – Балкан
Тополи – Напредък
Аксаково – Атлетик
17 часа: Спартак – Черноморец

IX кръг, 14 часа
7 ноември, събота:  Напредък – Аксаково
Черноморец – Искра
Бозвелийско – Провадия
8 ноември, неделя: Атлетик – Ботев
Балкан – Тополи
Белослав – Спартак

X кръг, 14 часа:
14 ноември, събота: Ботев – Провадия
15 ноември, неделя: Спартак – Бозвелийско
Искра – Белослав
Тополи – Черноморец
Аксаково – Балкан
Атлетик – Напредък

XI кръг, 14 часа:
21 ноември, събота:: Напредък – Ботев
Черноморец – Аксаково
Провадия – Спартак
22 ноември, неделя: Балкан – Атлетик
Белослав – Тополи
Бозвелийско – Искра

– petel.bg

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.