1918
септември 28, 2020, 10:34:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 119 120 [121]
  Изпечатай  
Автор Тема: Тук, приказки за ведомствения отбор....  (Прочетена 453494 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
UncleP
Administrator
Hero Member
Публикации: 891

« Отговор #1800 -: декември 10, 2014, 07:26:23 »

бях решил да не пускам тук нищо от мръсотията днес+ , но днес скивам , че агата и сие тотално са сдали багажа:
Италианският предприемач Пиетро Белардели е новият спортно-технически директор на Спартак 1918 .

На пръв поглед звучи само като поредната партенка, с която да залъжат отново за някой друг месец....и аз не знам вече кого.
Но един бърз преглед на въпросното име в чичко Гугъл, изкарва неочаквано интересни нещица за въпросния "предприемач" :
Като се започне от страницата на феновете на Берое, където са потърсили мнения от Италия за Белардели: ...Белардели е бандит!....,
после през Ботев Враца: Фалирали три клуба са всъщност новите ръководители във Враца , и като цяло едно много добро проучване на Дневник : http://www.dnevnik.bg/sport/2003/03/19/56106_skandalen_italianec_kupuva_futbolniia_klub_beroe/
Представям си , ако  пусна името му на италиански в търсачката........кво ще налази.........

ахаааа.....вече и надъхващо интервю са му праснали..... http://www.versia.bg/2011-03-11-19-22-20/8-2012-04-08-22-33-40/33947-2014-12-10-16-00-20

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

понеже за да се прочете проучването на Дневник от 2003г. е нужна регистрация, то копвам статията направо тук:

Цитат
Скандален италианец купува футболния клуб "Берое"

Футболният отбор на "Берое" (Стара Загора) от Първа професионална група е на път да стане собственост на италианец с твърде съмнителна репутация. Пиетро Белардели, който преговаря с президента на почти фалиралия клуб Станислав Танев и според някои информации дори е откупил срещу 35 000 лева мажоритарния дял от акциите в "Берое", досега е гастролирал в няколко отбора от Италия и Швейцария, които след него или са банкрутирали, или са изпадали в тежка финансова криза.

Според италианското електронно издание "Савона" Белардели е виновен за краха на швейцарския "Лугано", както и на италианските третодивизионни клубове "Кастел ди Сангро", "Леко" и "Акила". Журналистът от "Савона" Джани Мина твърди, че една от причините за кризата във футбола в Италия е, че професионалната лига и футболната федерация в страната позволяват на хора като Пиетро Белардели да ръководят клубове. Друго електронно издание - "Телеуника", съобщава как на 31 октомври 2002 година няколко адвокати на кредитори, членове на техническия и медицинския щаб на отбора "Леко" са завели дело срещу собственика на клуба Белардели. Настояването на адвокатите е било той да бъде съден заради фалирането на "Леко". Изданието "Лега инкорти" свидетелства, че ревизия на италианска служба по финансите във футбола COVISOC е установила липси за 1.65 милиона долара от "Леко". Втора ревизия изяснява, че общият дефицит в клуба е близо три милиона евро. След като местната телевизия обяснява причините за фалита на отбора, голяма група фенове обграждат къщата на Белардели и се налага спешно да бъде повикана полицията. Докато феновете влизат в схватки с органите на реда, Пиетро Белардели успява да излезе през задния вход на къщата си и да прескочи високата стена. Там обаче попада в съседното имение и едва не е разкъсан от кучетата пазачи.

Не по-малко интересен е престоят на италианския предприемач в "Лугано", отразен подробно в швейцарските медии. Изданието "Вохен цайтунг" описва как на 28 юли 1998 година футболният клуб е преобразуван във финансова компания "Лугано джестиони финансиаре СА" (FCL GesFin). Решението е взето след дълги години обсъждане на проблема и при продължителни спекулации относно механизмите на управление. Впоследствие 74 процента от акциите в FCL GesFin стават собственост на FCL football & sport Financing Ltd. Основната дейност на тази компания е финансово и спортно право, в частност футбол, както и спонсорство. Всъщност "Лугано" се финансира основно от компанията Vaduz, собственост на строителния предприемач Белардели. Бившият член на борда на директорите във FCL GesFin Бруно Бейелер изразява бурно възмущението си срещу включването на Белардели в управлението на клуба. Той е категоричен, че строителният предприемач иска да използва "Лугано" за "нерегламентирани финансови операции" и настоява да знае кой стои зад италианеца, но така и не получава търсения отговор. В знак на протест на 5 август 1999 година Бейелер напуска борда на директорите на FCL GesFin. След извършена проверка става ясно, че в италианския търговски регистър не фигурира името на Пиетро Белардели като член на борда на директорите на FCL GesFin. Впоследствие почетният президент на "Лугано", адвокатът по финансово право Джанджорджио Спиес, обяснява, че Белардели контролира FCL GesFin чрез Vaduz. Заради сложната схема на финансиране остава неизяснен въпросът кой точно дава парите в "Лугано". Въпросите се препращат към Белардели, който е неоткриваем.

С оглед на появилите се слухове градските власти започват разследване на собствеността и финансирането в "Лугано". Властите проверяват и документацията, в която фигурира и името на Пиетро Белардели и най-вече произхода на парите, влагани в клуба. Според "Вохен цайтунг" накрая италианецът се оттегля с печалба от 13 милиона франка след първоначална инвестиция от четири милиона. "Кредитите и отчетните документи в клуба са много сложни и объркващи дори за отлични счетоводители. Не открихме нарушения, но оставаме с особено мнение по отношение честността на сделките", казва Джани Пончини, отговорник по разследването в "Лугано".

Пиетро Белардели даде интервю в броя на вестник "Меридиан мач" от сряда, където твърди следното: "Някои се мъчат да ме залеят с помия, но напуснах "Лугано" и го оставих на върха в Швейцария. Бяха стреляли по мен, имам 11 шева, но се спасих. Сега се завръщам във футбола чрез "Берое" и се надявам да вкарам и него в Шампионската лига. Имаме тригодишна програма за бъдещето. Не забравяйте, че аз бях президентът, който докара в отбора на "Лугано" Загорчич и уважавам много българите", казва италианецът.

Според същото издание той е трябвало в сряда да лети за Италия, "за да даде ход на кредитната линия, по която ще стане изплащането на цената на "Берое".

--- dnevnik.bg
« Последна редакция: декември 10, 2014, 07:55:53 от UncleP » Активен

samsara
core
Hero Member
*
Публикации: 738

« Отговор #1801 -: февруари 27, 2015, 09:53:41 »

Най-накрая този отбор-параван за затриването на Спартак Варна и заграбването на имотите му отива в небитието. Никога сърцето ми не го е приемало като наследник на моя Спартак. Никога този стадион, на който бях израснал, не ми е бил толкова чужд и враждебен като в последните пет години.

Ще има ли справедливост ? Ще има ли бъдеще ?

Зависи от това да покажем на Варна и България, че този клуб има фенове и те заслужават да го има.

« Последна редакция: февруари 27, 2015, 10:04:13 от samsara » Активен
Страници: 1 ... 119 120 [121]
  Изпечатай  

Отиди на: